Aditiva ATOMIUM / ATOMIUM do převodového oleje

Podle principu fungování nejsou tribotechnické látky Atomium v přísně technickém smyslu aditivy ani pomocnými látkami do maziv a olejů, protože jejich funkcí není jen zlepšovat vlastnosti základních produktů, se kterými se mísí. Aditiva Atomium reagují s kovovými povrchy součástí a mechanismů motorů v místech styku (na třecích plochách).

Tribotechnické látky Atomium usilují o lepší energetickou bilanci dvojice třecích součástí. Technologie Atomium tedy funguje jako katalyzátor nebo iniciátor procesu přizpůsobení dvojice třecích součástí + maziva.

Produkty automobilové chemie Atomium přispívají ke zformování nové vrstvičky třecí plochy na bázi kovové krystalové mřížky. Za provozu v přítomnosti aditiva Atomium postupně dochází k vytváření vrstviček na úrovni jednotlivých atomů. Proto se Atomium může po právu nazývat nanotechnologií.

Vlastnosti zformované struktury (tj. tloušťka, poréznost, mikrotvrdost, schopnost zachytávání oleje) jsou dány provozními podmínkami třecího mechanismu.

Na pohled vrstvička vypadá jako šedý, dokonalý zrcadlový povrch. Ve skutečnosti jde o ultramikroporézní strukturu, která se vyznačuje vyšší pevnosti, a co je důležitější, také lepší schopností zachytávání oleje. Výsledkem je jedinečná sada vlastností třecí plochy, mechanismu a potažmo i celého motoru.

Tipy a rady, jak se instaluje v případě převodovky přísada do oleje (ATOMIUM MGSB či ATOMIUM AGSG):

1) Výměna oleje v převodovce manuální - instalace probíhá souběžně s nalitím nového převodového oleje. Nutné aditivum ATOMIUM MGSB důkladně protřepat v lahvičce tak, aby na dně dózy nebyly žádné usazeniny.

2) Výměna oleje v automatické převodovce či výměna oleje v převodovce DSG: Tento úkon probíhá stejně jako u manuální převodovky s tím rozdílem, že důrazně apelujeme svěřit tuto činnost odbornému autoservisu. Zde se používá ATOMIUM AGSB.

 

Zde prosím zvolte Vámi hledanou podsložku:

Hledání dle parametrů:

Řadit podle 
Výrobce 

AKTUÁLNÍ AKCE je množstevně omezena, tak s
ATOMIUM AGSB 80 ml
běžná cena 1 040,00 Kč

naše cena 777,00 Kč (31,86 EUR)AKTUÁLNÍ AKCE je množstevně omezena, tak s
ATOMIUM MGSB 100 ml
běžná cena 832,00 Kč

naše cena 611,00 Kč (25,05 EUR)AKTUÁLNÍ AKCE je množstevně omezena, tak s
ATOMIUM přehled všech produktů - DOPRAVA ZDARMA na VŠE!!

 AKTUÁLNÍ AKCE je množstevně omezena, tak s
ATOMIUM REDUCER 80 ml
běžná cena 615,00 Kč

naše cena 489,00 Kč (20,05 EUR)


MjY3ZTQw