BG dekarbonizace motoru

BG dekarbonizace motoru

Prodej aditiv a jeho postupně rostoucí prodeje a zvyšující se počet zákazníků sebou přinesl i další možnost rozvoje vlastní činnosti. Čím dál více po rozšíření prodeje o značku BG jsme byli oslovováni, zda bychom při našich zkušenostech nezačali dělat na vozidlech aktivně dekarbonizace motorů.

Dekarbonizace motorů provádíme ve společnosti Red Rider s.r.o. od přelomu roku 2017/2018.

Pochopitelně tato myšlenka znamená obstarání speciálních strojů z USA. Jelikož máme v tomto obrovskou podporu od importéra BG do České republiky, rozhodování nebylo moc dlouhé a začátkem roku jsme 2018 jsme již dekarbonizace na motorech zahájili v plném rozsahu.

Dekarbonizaci motoru můžeme rozdělit na dva směry:

Obrovskou předností dekarbonizací motorů pomocí chemie BG je skutečnost, že se vše provádí bez jakékoliv nutné demontáže čehokoliv z motoru, pouze se provede správné připojení a nastavení motoru přes diagnostiku, pomocí mnoha kroků přimějeme motor k dosažení požadovaných parametrů k zahájení činnosti dekarbonizace a dále je to již v režii strojů BG.

Proškolený personál celou dobu dohlíží na mnoho výstupů v diagnostice, které signalizují správný průběh dekarbonizace motorů, případně se parametry v průběhu procesu upravují k zajištění maximálního výsledku.

Čistění filtru pevných částic bez nutnosti demontáže

Jednoduše řečeno, i takový proces, jako je čištění filtrů pevných částic DPF, nezabere včetně dekarbonizace olejového prostoru více času, než cca 5 hodin práce. Tento čas je naprosto nemyslitelný u mokrých způsobů čištění DPF, které pro svou nebezpečnost a cca týdenní odstavení vozu absolutně nedoporučujeme. Vůz je po naší očistě schopen běžného provozu.

Chemie BG je naprosto bezpečná a její účinek je v mnoha směrech garantován. Karbon, neboli uhlovodíkové usazeniny jsou pomocí aditiv BG postupně rozkládány na plynné skupenství uhlíku a vodíku a touto formou jsou vyváděny ven z motoru. Nehrozí žádné utržení kusů karbonu a tím ucpání svodů, filtrů apod.

Působnost aditiv BG při dekarbonizaci:

 • Během dekarbonizace sání se čistí sací potrubí, EGR systém a škrtící klapka.
 • Při dekarbonizaci vstřiků se čistí palivový okruh v motoru, palivová čerpadla a vstřiky.
 • V průběhu dekarbonizace filtrů pevných částic DPF se čistí škrtící klapka, spalovací prostor, ventilová část, oxidační katalyzátor, lamba sonda, filtr pevných částic a výfukové potrubí.
 • Dekarbonizací olejového prostoru se odstraňují především tvrdé karbonové úsady z pístních kroužku na pístech a dále se aktivně čistí ventilová sedla a jejich součásti.

Momentálně se zabýváme dekarbonizacemi motorů v těchto částech:

Benzínové motory:

 • sání
 • vstřiky, vhodné zejména pro přímovstřikové motory GDI, TSi, TCe..
 • olejový prostor

Naftové motory:

 • sání
 • vstřiky
 • filtry pevných částic DPF / FAP
 • olejový prostor

Pokud budete mít k dekarbonizaci a čištění motorů a jeho součástí jakýkoliv dotaz, tak nás prosím neváhejte kontaktovat na tel. čísle 730 888 009 nebo nám napište na servis@bgcentrumliberec.cz.

Ceník služeb je umístěn níže za textem, lze si ho stáhnout.

Více informací, včetně cen a možnost online poptávky servisu na www.bgcentrumliberec.cz.

Pro Vás sestavil týmy obchodu red-rider.cz a servisu BG CENTRUM LIBEREC.