5 tipů na kvalitní tekutý vosk ve spreji

Publikováno:

5 tipů na kvalitní tekutý vosk ve spreji

Potřebujete rychle hodit svého miláčka do "gala" a nemáte vůbec čas? Byli jste z čista jasna pozvání třeba na svatbu, nebo na nějakou akci atd. a nemáte moc času se věnovat všem těm procedurám mytí, dekontaminace, vosk, leštěnka. Tak právě tenhle článek je tu pro Vás. Tekuté vosky ve spreji Vám nejen v jeden rychlý moment promění auto na super "leštěnku", ale zároveň Vám vůz ochrání na několik týdnu. A je to velice jednoduché, jdeme na to.

1. Auto Finesse Glisten Spray Wax

02: Glisten - vosk ve spreji

Tento tekutý vosk Auto Finesse Glisten je úplná pecka pokud chcete mít auto jako zrcadlo a nemáte čas ani podmínky pro klasické voskovaní.

Celá ta sranda je jen v nastříkaní, chvilku nechat zaschnout, rozleštit mikro vláknovou utěrkou a budete zírat co v mžiku dokáže. Lak se bude parádně lesknout a ještě v něm máte ochranu proti UV paprskům, silniční špíně a vodě. A voní jako trešně od babičky z chalupy, prostě totální šílenství blaženosti.

Ochrana trvá spíše týdny, takže pokud je času pořád málo, tak aby zvládl základní ochranu aplikujte ho častěji tj. cca 4-5 týdnů. Další výhodou je jak je to časově nenáročné a pokud máte na laku zbytky vosku, tak Glisten ho dokáže vyživit a prodlouží mu trvanlivost.

Vůz máme umytý a suchý, jsme ve stínu a lak je na dotek chladný. Postupovala bych po částech, rovnoměrně nastříkat, nechat chviličku zaschnout cca 1 minuta, vzít čistou mikro vláknovou utěrku a vyleštit. HOTOVO a v tom je celé tohle kouzlo.

2. Auto Finesse Aqua Coat

03: Aqua Coat

Aqua Coat od Auto Finesse je snadně aplikovatelný křemičitý sealant, Váš lak ochrání po dobu 2 měsíců a jeho hydrofobní vlastnosti jsou neuvěřitelné. Opět super pomocník při potřebě rychlého vosku, odpudivosti vody, ochrany a nedostatku času.

Mezi jeho další přednosti patří ochrana proti UV záření, silniční špíně, stárnutí a kyselým deštům. Zaručenou ochranu v běžném provozu máte 2 měsíce, pokud tak často nejezdíte tak ochrání déle cca 3 měsíce a to vše díky obsaženému křemíku, který je už dá se říct v současnosti obsažen v ochranných povlacích na auto. Ochraní exteriér komplet včetně oken a to mě u něj baví, poslouží i jako tekutý stěrač.

Oslnivý lesk až oči přecházejí Vám Aqua Coat úplně neudělá, ale obsahuje aditiva, která lesk zvýší.

Na aplikaci bude potřeba opět stín, čísté a mokré auto. Naneste přípravek na celé auto, nechte max. 40 vteřin působit a poté opláchněte tlakem vody a ušušte ručníkem. Umývat pH neutrálním šampónem.

3. Meguiar's NXT Water Bead Booster

04: NXT Booster

Tento další tekutý vosk Meguiar's NXT Water Bead Booster je pro milovníky hydrofobního vzhledu laku, nejen, že Vám vytvoří krásné kapičky co se ihned rozkutálí, ale zároveň vytvoří polymerovou dlouhotrvající ochranu a to díky špičkové polymerové technologii.

Zcela bezpečný pro všechny kovové a lakované povrchy vozu, včetně lišt, takže s ním bez problému ošetříte celý exteriér nevyjímaje kol. Díky své vysoké hydrofobní schopnosti, se tvoří po vyzrání na laku karoserie tvz. "korálkování" a všechny nečistoty a minerály(když by se na laku udržely) by mohly lak poškodit či naleptat se v kapičkách odkutálí.

Povrch karoserie opět chladný na dotek, ne na přímém slunci. Vůz by měl být před aplikací čístý, nejlépe umytý pH neutrálním šampónem. Přípravek lze aplikovat na stávající voskovou vrstvu. Nastříkat, po pár vteřinách setřít mikro vláknovou utěrkou.

Rada na závěr, pro dosažení nejlepšího výsledku vůz nevystavujte po aplikaci na 24 hodin vodě.

4. Meguiar's Hybrid Ceramic Wax

05: Meguiar's Hybrid Ceramic Wax

Snadnější už to být nemohlo, Meguiar's Hybrid Ceramic Wax je super přípravek na mezikrok mezi mytím a sušením vašeho vozu. Hybridní keramická ochrana na bázi SiO2 aplikovatelná svépomocí. Extra hydrofobní efekt opět zaručený a to není vše. Chrání proti UV záření, kyselým děštům, silniční nečistotě, oxidaci a dalším nepříznivým vlivům které by měly špatný dopad na lak.Je vhodný na všechny povrchy,od střechy až po kola.

Aplikace je velice podobná jako u předchozích vosků, chladny lak, umyté a čisté auto je opět základ, pH neutrální šampón opět hraje svou roli. Pečlivě protřepejte, nastříkejte na celý vůz, nenecháváme zaschnout, oplach a osušte. To je celé kouzlo extra hybridní keramické ochrany s výdrží několika měsíců.

5. Tenzi - mokrý vosk

Na své si přijdou i ti méně náročnější, Tenzi - mokrý vosk je obohacen tekutým křemíkem, účinně chrání lak před UV paprsky, působením vody a klasické silniční špíně. Má i hydrofobní vlastnosti. Ale hlavně, ta cena! 

Lak by měl být před aplikací čistý, suchý a chladný. Rovnoměrně nastříkejte, nechte zaschnout a čistou mikrovláknovou utěrkou vyleštěte.