Paramo končí s oleji značky Mogul, jaké jsou alternativy?

Publikováno:

Oleje Mogul končí

Výroba osvědčených českých značek MOGUL a PARAMO skončila, jaké jsou její náhrady?

S globalizací trhu a změnou vlastníka výrobce olejů se může stát, že nový vlastník nemá v zájmu pokračovat v produkci existujících produktů, což se přihodilo i největšímu českému výrobci maziv, společnosti PARAMO, kterou ovládla společnost Orlen. Polský vlastník posléze rozhodl, že se již oleje Mogul a Paramo pro segment automotive nebudou vyrábět vůbec.

A tak jsme se rozhodli, že vás seznámíme s plnohodnotnými náhradami osvědčených českých olejů, též se jedná o českou produkci a jsme za to velice rádi.

Zde Vám budeme postupně doplňovat vyběhlé řady olejů pardubického výrobce a k nim uvedeme rovnou odkaz na následníka.

Vyběhlý produkt a k němu odkaz na jeho nástupce:

1) Osobní a lehká užitková vozidla:

2) Nákladní vozidla, autobusy, stavební, zemědělské a lesní stroje:

Připravujeme

 

Pevně věříme, že příznivci českých olejů si najdou tímto cestu ke kvalitním českým produktům.

Původní oleje Mogul detailně

Mogul GX 15W-40

 • Polosyntetický motorový olej vhodný pro celoroční použití do benzínových a naftových motorů osobních a lehkých užitkových vozidel. Rovněž lze použít do automobilů, která jezdí na LPG nebo i pro čtyřdobé motory současných motocyklů.
 • Specifikace: SAE 15W-40, API SL/CF, MB 229.1, VW 505.00.
 • Náhrada: Carline GX Benzín 15W-40 nebo Carline GX Diesel 15W-40.

Mogul GX-FE 10W-40

 • Polosyntetický motorový olej, který velmi efektivně pracuje v motorech za nízkých teplot a tam, kde je žádané ušetření paliva. Aplikace je možná do moderních benzínových a dieselových motorů s většími požadavky na výkonnost oleje. Vhodný i do vozidel používajících LPG a také pro čtyřdobé motory motocyklů.
 • Specifikace: SAE 10W-40, API SL/CF, VW 500.00/505.00, MB 229.1.
 • Náhrada: Carline SX Semisyn 10W-40.

Mogul Racing 5W-40

 • Syntetický motorový olej. Velké efektivity tohoto oleje dosáhneme především při aplikaci do sportovních a soutěžních vozidel a do vozidel, kde provozovatel jezdí sportovním stylem jízdy. Je vhodný jak pro benzínové, tak i pro naftové (také přeplňované) motory osobních vozidel s velkými požadavky na kvalitu oleje. Olej velmi dobře pracuje za nízkých teplot a tam, kde je potřeba úspora paliva. Také lze použít do motorů, které používají LPG.
 • Specifikace: SAE 5W-40, API SM/CF, VW 502.00/505.00, MB 229.3, BMW LL-98, GM-LL-B-025, Porsche A40, Renault RN 710/700.
 • Náhrada: Carline Sprint Syntec 5W-40 nebo Carline Sprint syntec PD 5W-40.

Mogul Racing 5W-30

 • Plně syntetický motorový olej koncipován především pro vozidla značky VW s prodlouženým intervalem výměny. Lze použít do moderních benzínových a dieselových motorů (včerně přeplňovaných nebo s přímým vstřikováním). Také vhodný do motorů PD (čerpadlo – tryska). Nejlepší efektivita oleje je zajištěna v motorech, které pracují za velmi nízkých teplot. Lze také aplikovat do vozidel, která tankují LPG a pro motory s filtrem pevných částic.
 • Specifikace: SAE 5W-30; VW 504.00/507.00; MB 229.51
 • Náhrada: Carline Sprint Syntec 5W-30 LL.

Děkujeme vám za spolupráci. Pro vás připravuje tým RED RIDER.