PETRO-CANADA - výrobce nejčistších základových olejů na světě

Publikováno:

PETRO-CANADA

Oleje Petro-Canada jsou často přehlížena, často s nedůvěrou zákazníků s ohledem na neznámou značku, přitom ve svém segmentu patří mezi špičku. S čistotou základových olejů na úrovni 99,9% takřka nemá konkurenci. 

Kvalita z Ameriky

Společnost Petro-Canada vznikla v Calgary v roce 1975, během 1 roku zahájila činnost za značné finanční podpory ve výši 1,5 miliardy kanadských dolarů s podílem vlády. Během let 1976 – 1983 koupila společnost PETRO-CANADA firmy Canada Atlantic Richfield Canada, Pacifik Petroleums,  Petrofina.

V roce 1983 získala společnost PETRO-CANADA od BP Canada rafinérie a síť čerpacích stanic. Společnost neustále rostla, v roce 1990 se zahájila privatizace společnosti. Rok 2009 byl rokem vstupu společnosti Sunoco, tato akvizice je aktuální do dnes.

Vlastní těžba, rafinace a distribuce 

Společnost PETRO-CANADA disponuje vlastní těžbou, rafinací a distribucí, což ji zajišťuje nezávislost, možnost vlastního rozvoje, výrobu základových olejů a aditivaci olejů dle jejich použití. Nutno podotknout, že těžbou se díky velmi kvalitních zdrojů získává velmi kvalitní ropa, která předurčuje PETRO-CANADU na špičku v kvalitě mezi světovými výrobci základových olejů.

Díky velmi sofistikovanému a patentovanému způsobu rafinace je vyráběn nejčistší zcela čirý základový olej, který je dokonale zbaven nečistot, po chemické stránce je zcela odloučeny sulfáty, fosfor a síra. Tato jedinečná nadstavba v rafinaci způsobuje, že oproti konvenčním olejům s čistotu kolem 75%, se Petro-Canada stává světovým lídrem s čistotou základových olejů na úrovni 99,9%!

Je důležité tedy zmínit, že takto kvalitní olej je schopen zajistit nulovou tvorbu sazí, pokud by se olej v minimálním množství dostal v motoru do prostoru spalování paliva. Konvenční oleje s čistotou kolem 75% toto nejsou schopné v žádném případě zajistit.

01: Rafinace

Delší životnost a ochrana motorů

Oleje PETRO-CANADA s čistotu 99,9% zajišťují x-násobně delší životnost a ochranu mazaných ústrojí.

Na americkém kontinentu společnost PETRO-CANADA dává záruku na poškození, která by mohla způsobit škodu závadou mazivem PETRO-CANADA za podmínky, že je mazivo použito dle předpisů výrobce zařízení. Toto je naprosto unikátní závazek vyjadřující naprostou jistotu výrobce o špičkové kvalitě vlastních produktů.

Oleje PETRO-CANADA disponují obrovským podílem aditiv, která zajišťují vysokou termálně oxidační stabilitu, což významně chrání olej před jeho degradací, dále oleje snižují tření na třecích plochách, což positivně ovlivňuje teplotu agregátů, která je významně nižší. I při teplotách pod bodem mrazu zajišťují oleje PETRO-CANADA velmi rychlý nástup mazání a tím zajišťují ochranu zařízení před opotřebením.

Díky takto kvalitní produkci je PETRO-CANADA největším světovým výrobcem olejů pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Pro oblast Automotive vyrábí PETRO-CANADA úplnou škálu maziv, která nás pochopitelně zajímá nejvíce. Motorové oleje pro osobní a lehké užitkové se označují pojmenováním SUPREME (minerální a částečně syntetické oleje) nebo SUPREME SYNTHETIC, což vyjadřuje jejich plně syntetické složení.

Je velmi přínosné, že v posledních letech byly pro Evropu vytvořeny exkluzivní produkty s označením:

  • PETRO-CANADA SUPREME SYNTHETIC C3-X 5W-40 – velmi výkonný motorový olej, splňují normy pro benzínové i naftové koncernů VW (včetně PD motorů s normou VW 505.01), dále Mercedes-Benz MB 229.51, BMW LL-04, Ford, Porsche, Peugeot, Renault, Fiat a Rover.
  • PETRO-CANADA SUPREME SYNTHETIC C3-X 5W-30 – špičkový motorový olej s longlife normami koncernů VW (VW 504.00 a VW 507.00), dále MB 229.51, BMW Longlife 07, Porsche C30. Dokonale chrání všechny nejmodernější CommonRail naftové motory i komplet přímo vstřikové benzínové motory typu GDI, TSI, FSI, TFSI, THP apod. včetně osazených filtrů pevných částic DPF a FAP obou typů motorů.

V současnosti se připravuje produkt s viskozitou 0W-20, který zajistí plnou kompatibilitu s novými VW normami, tedy VW 508.00 a VW 509.00.

Podíl prodejů olejů PETRO-CANADA na evropském kontinentu dynamicky roste každým rokem, je potřeba zmínit, že vše je stále vyráběno na americkém kontinentu a přes centrální sklad v Holandsku je zásobována celá evropská distribuční síť. Prodeje olejů PETRO-CANADA jdou strmě vzhůru i díky sílící oblibě aditiv BG. Toto spojení vytváří maximální řešení v oblasti ekologičnosti provozů vozidel, spolehlivosti a dekarbonizací motorů.

Samozřejmostí výrobce PETRO-CANADA je pokrytí požadavků všech amerických, japonských a asijských výrobců vozidel.

Mezi nejprodávanější produkty pro tyto vozy patří:

Další silnou produktovou skupinu vytváří segment olejů pro převodovky, především pro převodovky automatické všech typů.

Sportovní aktivity a sponzorství 

PETRO-CANADA je společností, která podporuje sportovní aktivity, samozřejmostí je motorsport, ovšem společnost podporuje také fotbalové kluby v několika zemích.

02: Sponzorství

Naše nabídka spolupráce

Jsme velice rádi, že se o oleje Petro-Canada zajímají i široké členské kluby majitelů aut několika značek. Asi nejširší naší základnu tvoří parta majitelů vozů Škoda Superb (včetně Superb 3.6 clubu a Superb V.I.P Clubu), dále se rádi staráme o US Cars North, majitele Octávií, spolupráci jsme navázali i s dalšími kluby, jako jsou Renault club CZ/SK.

Rádi nabídneme spolupráci i dalším auto/moto klubům, kde nabízíme výhodné podmínky nejen pro Petro-Canadu, ale i pro špičkové produkty BG a Metabond. Toto spojení kvalitních olejů Petro-Canada, aditiv BG a Metabond tvoří perfektní celek k maximální péči o jakýkoliv vůz či motocykl.

Dále jsme velice rádi, že roste počet servisů, které začali razit politiku přidané hodnoty v oblasti kvality nabídnutých služeb a produktů k zákazníkovi. V případě zájmu o konzultaci či rovnou o spolupráci, nás prosím kontaktujte, rádi Vás seznámíme se zajisté oboustranně výhodnými podmínkami spolupráce a pochopitelně Vás osobně na všechny používané produkty osobně zaškolíme. Dopravu nabízíme za daných podmínek zdarma, tak nás neváhejte kontaktovat odkudkoliv z ČR.

Vyzkoušejte také kvalitní oleje Petro-Canada! 

Kvalitní maziva společnosti PETRO-CANADA jsou pro mnoho výrobců prvonáplní, s rostoucími požadavky na ekologický provoz jsou tato maziva jistým krokem ke splnění ekologických požadavků na emise výfukových plynů, kde se kritéria neustále zpřísňují.

Stále větší zájem o motorové a převodové oleje PETRO-CANADA nás velice těší a doporučujeme Vám ho určitě vyzkoušet. Ve spojení s aditivy BG se jedná o špičkovou kombinaci produktů k zajištění perfektní kondice všech motorizací.

V případě potřeby zkonzultovat správnou volbu oleje pro Váš vůz, nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailu prodejna@redrider.cz nebo volejte na telefon 776036688.

Těšíme se na spolupráci s vámi.

Pro vás zajistil tým společnosti Red Rider s.r.o., provozující e-shopy www.red-rider.cz a www.nejlevnejsi-aditiva.cz, dále kamennou prodejnu v Liberci a BG CENTRUM LIBEREC.