Přísady do motorového oleje - ano nebo ne?

Publikováno:

Přísady do motorového oleje - ano nebo ne?

Co jsou to přísady do motorového oleje?

Přísada do motorového oleje zefektivňuje mazací schopnosti použitých olejů a maziv, proto je určitě doporučujeme používat. Přísady do oleje mohou být s obsahem nanočástic, další hojně prodávanou skupinou jsou přísady do motorového oleje s obsahem keramiky.

Keramická přísada do motorového oleje zajišťuje vyšší přilnavost olejů k povrchům. I zde se dá říci, že se jedná o nano přísady do motorového oleje. Nano přísada do motorového oleje má i regenerační schopnosti pro obnovu a zcelení trhlinek v povrchu motoru, kdy je přísady do motorových olejů trvale utěsní přítomností vrstvy oleje. Mezi nano přísady do motorových olejů se řadí i špičkové produkty METABOND ECO, METABOND SPIRIT nebo též produkt od LIQUI MOLY CERATEC, též známo jako LIQUI MOLY keramická přísada do oleje.

Keramické přísady nejsou to jediné!

Za tímto tvrzením si silně stojíme a tvrdíme, že další neméně důležitou přísadou do olejů jsou antioxidační přísady do olejů.

Tyto přísady zajišťují stabilitu a vysokou mazivost během celého servisního intervalu, čímž zásadně chrání motor proti nadměrnému opotřebení. Dále tyto přísady mají vysoké čistící schopnosti a jsou velmi vhodné při použití u všech moderních motorů osazených filtry pevných částic DPF a FAP.

Jaké produkty doporučujeme?

1) Přísady / aditiva s antioxidačními schopnostmi od amerického výrobce BG Products:

  • BG112 - antioxidační přísada do oleje určená pro naftové motory.
  • BG115 - antioxidační přísada do oleje pro benzínové motory.

2) Přísady s nano částicemi či keramické přísady:

Co přísady do olejů dokáží?

  • Díky antioxidační schopnosti zajistí maximální výkon oleje i v těch nejtěžších podmínkách po celý servisní interval.
  • Významně snižují tření v motoru.
  • Navrací kompresní tlak motoru díky obnově hladkosti třecích ploch.
  • Snižují spotřebu paliva.
  • Zvyšují výkon motoru návratem k parametrům nového motoru.
  • Zajišťují okamžité mazání motoru po jeho startu, jelikož i po zhasnutí motoru udrží mazací film na třecích plochách.
  • Snižují opotřebení motoru.

Jak přísady do motorového oleje aplikovat?

To je uvedeno u každého produktu, každopádně doporučujeme při každé výměně nalít do starého oleje produkt BG109 a provést proplach motoru, který odstraní veškeré tvrdé úsady z oblasti pístních kroužků a ventilových sedel. Tím motor perfektně vyčistí a připraví pro aplikaci nového motorového oleje a přísady do něj.

Přísadu do oleje nalíváme jako první, pak teprve dolíváme motorový olej, je nutné hlídat správnou hladinu oleje. Přelití oleje na rysku znamená nutnost odsát či odpustit olej z motoru.

Než tak učiníte, nastartujte motor, aby se olej rozprostřel po motoru, naplnil se olejový filtr apod. Poté motor zhasněte, nechte ho cca 5 minut v klidu a hladinu oleje překontrolujte.

Zkušenosti s přísadami do oleje

Obecně se dá říci, že přísady mají pouze pozitivní vliv na kvalitu mazání motoru. Recenze jsou dostupné na portálech jako je například HEUREKA a podobné. Máme spoustu spokojených zákazníků i velkých autodopravců, kteří používají přísady do olejů dlouhodobě s maximální spokojeností.

Podporujeme i některé závodníky ze seriálu závodů do vrchu EDDA CUP, kteří je trvale aplikují do svých závodních vozů.