Vše o aditivech Atomium

Publikováno:

Co jsou aditiva ATOMIUM?

Aditiva ATOMIUM je unikátní skladba minerálů, které pochází z podzemních dolů v Rusku. Zajimavostí je, že tato látka byla objevena při těžbě jiných rud a minerálů. Na přítomnost unikátních látek v hornině se přišlo díky tomu, že se během těžby přestaly mechanicky opotřebovávat součástky těžební a dopravní techniky, které jsou silně namáhány a pravidelně měněny.

Po rozboru těžené zeminy se objevili minerály s vysokou přilnavostí na kovové povrchy s vlastností vázání maziv na sebe. Díky těmto objevům byla zemina zbavena všech ostatních látek a vznikla tribotechnická látka, která se obchodně nazývá Atomium a jejím výrobcem je ruská společnost Suprotec.

Postupným zkoumáním výrobce tyto látky začal využívat komerčně k ošetřování třecích ploch pro motory, agregátory a jiná mechanicky namáhaná soustrojí. Produkty Atomium dokáží snižovat tření a teplotu na namáhaných plochách, upravovat povrchy, zvyšovat tlaky v motorech a přispět ke snížení spotřeby či ke zvýšení výkonu motoru dle způsobu jízdy po ošetření motoru. Atomium do motoru začal být velmi vyhledávanou položkou.

Čím se ATOMIUM liší od ostatních aditiv?

Především schopností přilnutí těchto látek na mechanicky a tepelně zatěžované kovové plochy, kde jsou tyto nanočástice schopné vytvářet nový unikátní povrch se silnou vazbou na mazivo, které se od těchto povrchů prakticky neodváže. Svou sourodostí je schopno provádět i opravu povrchově porušených ploch, kde tyto nerovnosti mohou způsobovat ztráty tlaku, ztráty olejů apod.

Jaké základní produkty jsou dostupné na trhu,? Udělejme si představení konkrétních produktů:

1) Řada Atomium Active:

  • Atomium active diesel 90 ml a Atomium active diesel plus 90 ml - produkty určené pro naftové motory, s označením PLUS jsou produkty určené pro vozy s najetými kilometry na tachometru nad 50.000 km, bez označení PLUS jsou produkty určené pro nové motory. Mnoho lidí tyto produkty též nazývá Atomium diesel plus, pořád se jedná pouze o produkt Atomium active diesel plus v tomto případě.
  • Atomium active gasoline 90 ml a Atomium active gasoline plus 90 ml - produkty určené pro benzínové či plynové motory, s označením PLUS jsou produkty určené pro vozy s najetými kilometry na tachometru nad 50.000 km, bez označení PLUS jsou produkty určené pro nové motory.
  • Atomium REGULAR 100 ml - udržovací produkt vrstvy po kompletní instalaci produktů Atomium active.

2) Řada pro manuální a mechanické převodovky:

  • Atomium MGSB 100 ml - speciální produkt pro ošetření mechanických převodovek, rozvodovek a deferenciálů.
  • Atomium AGSB 80 ml - speciální produkt pro ošetření mechanických částí automatických převodovek.

3) Řada pro palivové systémy:

  • Atomium HPFP 100 ml - speciální tribotechnické látky k ošetření povrchů vstřikovacích čerpadel a vstřikovačů.

4) Řada mototec pro použití v motocyklech:

5) Řada MAX pro nákladní automobily, autobusy a jinou težší techniku:

6) Řada pro servořízení:

  • Atomium HPS 60 ml - určeno k ošetření posilovačů řízení, musí se jednat o servo s kovovými součástmi.

Jak produkty Atomium používat?

Konkrétní postupy jednotlivých produktů jsou uvedeny u popisu každého produktu, doporučujeme si je důkladně prostudovat. Především chceme zdůraznit, že je bezpodmínečně nutné obsah lahvičky intenzivně před použitím proklepat, aby došlo k úplnému navázání všech aditiv ze dna lahvičky na zbytek obsažené kapaliny. Tato kapalina má po úplném napojení zcela šedivou barvu. Na základě Atomium zkušenosti doporučujeme při instalaci produktů ATOMIUM active diesel / gasoline použít při výměně proplach BG109 od amerického výrobce BG. Tato kombinace se velice osvědčila a přispívá k dokonalejšímu přilnutí aditiv atomium na povrchy motorů. Tuto operaci mnozí nazývají jako atomium motor flush. To samé platí i pro produkty Atomium MAX Engine.

Jaké jsou na Atomium recenze?

Atomium do motoru recenze za svou historii již má, jsou v převážné většině kladné. Je potřeba si uvědomit, že jejich efekt není jednoduše měřitelný, proto subjektivní hodnocení nůže být zavádějící. Nejvíce jsou prodávané produkty Atomium active plus, recenze mají tyto produkty též kladně hodnocené.

Tyto produkty byly testovány i týmem v Autosalónu na Primě s positivním výsledkem. My jsme je též testovali na mnoha vozech s positivním výsledkem. Byl znatelný nárůst kompresních tlaků v motoru. Bylo znát, že auta, která byla již při určité rychlosti pro akceleraci "mrtvá", tak v tomto směru výrazně ožila.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Pro Vás zpracoval tým obchodu Red Rider s.r.o.