Přísady do benzínu - ano či ne?

Publikováno:

Přísady do benzínu - ano či ne?

K čemu přísady do benzínu slouží a proč se aplikují?

Stejně jako u nafty má své opodstatnění pravidelné používání přísad do benzínu. Přísada do benzínu má hned několik positivních vlivů na kvalitu spalování. V současné době i benzín je obohacován poměrně vysokým podílem biosložek, které s sebou nesou možnost výskytu usazenin a potíží se spalováním paliva.

Přísady do benzínu tyto negativní vlivy dokáží poměrně efektivně potlačit. Nároky na emise výfukových plynů se zvyšují i u benzínových motorů, proto se nejnovější přímovstřikové motory již osazují též filtry pevných částic, jako je to již běžné u naftových motorů.

Jaké typy přísad doporučujeme a co aditiva zajišťují? 

Prevence - doporučujeme přidávat při každém tankování, zajišťují čistotu palivové soustavy, vstřiků a brání vzniku houževnatých úsad z biosložek.

Výkon - aditiva svým působením zajišťují motoru maximální výkon, tedy i efektivitu provozu. Dokonalým spalováním je měřitelné i určité zvýšení výkonu motoru.

Čištění - velmi důležitý proces zajišťující správný, trvalý a bezporuchový chod palivového a výfukového ústrojí. Tyto přísady aktivně rozpouští vodu v palivu, odstraňují úsady a odstraňují karbon z oxidačního katalyzátoru a lambda sondy.
Které přísady do uvedených skupin patří?

Prevence

  • VIF Super benzin aditiv
  • BG 2026 - efektivní a konzervační aditiv od výrobce BG, který i rozkládá vodu v benzínu.
  • BG 2021 - cenově výhodnější větší balení produktu BG2026.
  • BG 213 -  zajišťuje trvalou čistotu vstřikovacího systému, ventilů a spalovacích komor.
  • LIQUI MOLY 3720 Přísada do benzinu.

Výkon

  • Prakticky každé aditivum, které zajistí maximálně efektivní spalování (VIF, BG, Metabond, Pro-Tec, Liqui Moly).
  • WYNN'S OCTAN 10+ - aditiv zvyšující oktanové číslo.
  • LIQUI MOLY 21280 - aditiv zvyšující oktanové číslo. 

Čištění

  • BG 208 44K - špičkové aditivum na našem trhu v oblasti komplexní péče, čištění a dekarbonizace benzínových motorů. Zajišťuje perfektní čistotu palivové soustavy, zbavuje jí vody, preventivně tím brání tvorbě koroze, zabraňuje tvorbě úsad v oblasti vstřiků a v oblasti spalovací komory, ventilových sedel a katalyzátoru, odstraňuje tvrdé karbonové úsady.
  • PRO-TEC Fuel Line cleaner - produkt německého výrobce k preventivní údržbě palivové soustavy.

Dávkování 

Pokud chcete vědět více o dávkování, doporučujeme pročíst informace k uvedeným produktům. Obecně lze uvést, že z hlediska prevence a výkonu přidáváme aditiva při každém tankování, dekarbonizační přísady především od BG doporučujeme použít každých 7500 kilometrů. Více v našem článku o dávkování aditiv zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás prosím obraťte.

Pro Vás zpracoval tým společnosti Red Rider s.r.o.