BG přišlo na trh s novinkami PD 14 a PD 15

Publikováno:

BG přišlo na trhu s novinkami PD 14 a PD 15

BG přišlo na trh v roce 2021 s novinkami PD14 a PD15

Společnost BG Products Inc. zařadila do svého portfolia 2 novinky. A to BG PD 14 a BG PD 15, které zajišťují očistu celého palivového systému naftových motorů. Tyto produkty jsou vyrobeny na základě nejmodernějších technologií a receptur, na které společnost tvrdě pracuje a troufáme si říct, že mezi ostatními značkami nemá konkurenci.

Oba produkty fungují na rozličné bázi. PD 15 slouží k dekarbonizaci vstřikovacích a palivových systémů naftových motorů a PD14 je multispektrální přísada s nejnovější aditivní technologií 2. generace, která poskytuje nepřekonatelnou ochranu celého palivového ústrojí za velmi vysokých provozních teplot a tlaků.

Takzvaně "rozdílovým hráčem" v produktech BG oproti konkurenci je chemická sloučenina PEA(polyether amín). Společnost má tuto sloučeninu patentovanou a jako jediná dokáže rozložit houževnaté uhlíkaté úsady za vysokých teplot. Jelikož oproti sloučenině PBA (polybutene amín) má vyšší bod hoření.

To dává produktům od BG obrovskou výhodu oproti konkurenci, kdy tato sloučenina dokáže úsady rozložit do plynného skupenství a bezpečně je dostat pryč z motorového prostoru nebo palivového systému.

Pojďmě se podívat na tyto 2 špičkové přísady blíže abychom pochopili, jaké neocenitelné výhody pro nás přináší.

BG PD 15 DIESEL FUEL SYSTEM PERFORMANCE RESTORATION

Dekarbonizační produkt se používá jako první krok před pravidelnou aplikací BG 245. Tento produkt je stejně jako PD 15 na ošetření max 75 l nafty.

Vzhledem k vysoké výkonnosti a efektivitě se také používá v dieselových motorech s větším obsahem úsad, kde působí v celém vstřikovacím a spalovacím systému.

Čistí a odstraňuje úsady z palivového systému, z vnějších i vnitřních částí vstřikovačů, vstřikovacích čerpadel u nejmodernějších vysokotlakých motorů common rail. Zcela bezpečné je aplikace i ve starších typech motorů. PD 15 je také určen k odstranění tvrdých karbonových úsad ze spalovací komory, kontaktních ploch ventilů. Zabraňuje tvorbě karbonu na pístních kroužcích. Všechny tyto úsady a karbon se přeměňují do plynného skupenství a ty následně zcela bezpečně vyjdou výfukovým systémem ven. Výsledkem je pak navrácení výkonu motoru, kroutícího momentu motoru. Snížení spotřeby a emisí. Je naprosto bezpečný pro filtry pevných částic DPF či FAP, katalyzátory a kyslíkové senzory.

Plechovka slouží k ošetření 75 l nafty.

Aplikace je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Je třeba vyjet nádrž s palivem do rezervy, poté nalít aditiv a následně dotankovat plnou nádrž. Pro snažší použití doporučujeme zakoupit nálevku pro plechovky.

TIPY PRO VÁS: Uvedený produkt BG PD15 a BG245 tvoří spolu velmi silnou kombinaci v oblasti dekarbonizace těch absolutně nejtvrdších karbonových úsad, proto jsme pro Vás připravili tyto exklusivní sety:

  1. Jednorázový set dekarbonizace vstřiků, palivové a výfukové soustavy: BG TOPD21 - složení 2x 325 ml
  2. Větší set dekarbonizace vstřiků, palivové a výfukové soustavy: BG TOPD22 - složení 2x 946 ml

BG PD14-N1Q1 DFC PLUS HP2

Multispektrální aditiv do všech dieselových motorů. Jak již bylo psáno výše, díky použití nejnovější aditivní technologii 2. generace poskytuje excelentní ochranu palivového systému i při velmi náročných provozních podmínkách.

Enormní teplo, které je generováno vysokotlakými palivovými systému common rail (HPCR) zapřičiňuje degradaci nafty, která se tepelně odbourává a oxiduje. Následek toho je tvorba usazenin, znečištění vstřikovačů a tvorba sazí v motorové naftě, které ucpávají palivové filtry. Příčinou toho je dramatická ztráta výkonu, vyšší spotřeba a také možné poškození motoru.

Aditiv je celoroční, použitelný do -25°C. Nicméně doporučujeme PD 14 používat v zimním období a od jara do podzimu aplikovat BG 225, které zajišťuje lepší mazivost nafty. Určený pro vysokotlaké common raily, kde poskytuje vynikající ochranu celého palivového systému za obtížných podmínek. Lze bez jakýchkoliv problémů používat ve všech typech vznětových motorů. Aditiva jsou vždy v různém balení aby si mohl vybrat opravdu každý. BG 22530 - až na 57 l nafty, BG2256 - až na 350 l nafty, BG 22532 - až na 1900 l nafty, BG 2251 - až na 7400 l nafty. 

Pro opravdu vysoké mínusové teploty máme aditiv, který vydrží až do -40°C - BG23811.

Aditiva BG jsou zárukou kvality

Aditiva BG prokazatelně vylepšují vlastnosti nafty a udržují palivový systém v čistotě. Produkty doporučujeme používat pravidelně z hlediska prevence a k ochraně našich plechových mazlíčků. To znamená, že můžete tankovat tu "nejobyčejnější" naftu a přidáváním aditiv si z ní vytváříte naftu prémiovou, která má výrazně nižší náklady, než kdybyste prémiovou naftu tankovali u čerpacích stanic, kde nejsme schopni říci, zda čistící přísady byly přidány ve správném poměru tak aby měla výraznější efekt.

Abychom si to na závěr shrnuli, řekněme si všechny výhody, které používání tohoto aditiva přináší.

  • Udržuje vstřikovací a palivový systém v čistotě, zabraňuje tvorbě sazí a úsad, které i při pravidelném používání odstraňuje.
  • Snižuje spotřebu a emise, zabraňuje zamrzání.
  • Zvyšuje mazivost nafty a udržuje optimální účinnost paliva. Odstraňuje vlhkost z palivového systému a stabilizuje palivo po dobu 6 měsíců.
  • Je naprosto bezpečný pro všechny druhy nafty a také pro vozidla s filtry pevných částic, katalyzátory a kyslíkové senzory.

Obsah balení uvedených produktů:

Jednorázové dekarbonizace:

Aditiva pro období jaro - podzim:

Aditiva pro období zima:

Nálevky k aplikaci aditiv: